Свежая новость
Пожар в Тбилиси
Пожар в ТбилисиНа месте происшествия работают десятки пожарных бригад Утром 15 ноября в пригороде Тбилиси произошел пожар на территории торгового центра Lilo Mall, который является крупнейшим ТЦ Грузии.
Новое оборудование
Бронированный автомобиль BMW 5 Series
Бронированный автомобиль BMW 5 SeriesДанный автомобиль может быть бронирован до любого требуемого уровня, однако, как правило, такой автомобиль бронируется до уровня А9 (В+). Работы по бронированию автомобилей выполняются одним из ведущих в Соединенных Штатах Америки специализированных производителей бронированных автомобилей
Компания из справочника:

Записей не найдено.

Громадянська мережа ОПОРА роз'яснює, чому діти шахтарів стали відкоситися до пільгової категорії

Дата публикации: 10.07.2012
Теги: государство и власть

Минулого тижня наробила шуму інформація про те, що діти шахтарів отримали пільги при вступі до вищих навчальних закладів. Громадянська мережа ОПОРА пояснює суть поправок, ухвалених до ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці».

19 червня 2012 року Верховна Рада прийняла за основу Закон України про внесення змін до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” щодо особливості здобуття освіти. Одночасно було проголосоване доручення комітету опрацювати цей законопроект до другого читання за скороченою процедурою. «Завдяки» цій процедурі 5 липня ВРУ вже у другому читанні проголосувала за внесення змін до ЗУ “Про підвищення престижності шахтарської праці” у частині, що стосується надання пільг для дітей шахтарів при вступі до ВНЗ. Нагадаємо, до цього такі абітурієнти вже користувалися пільгами, адже в Умовах прийому, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді і спорту для них передбачено право на позаконкурсний вступ. Такою пільгою можуть користуватися діти, батьки-шахтарі яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II груп.

Проголосовані ж зміни пропонують розширити коло таких пільговиків та додати ще тих абітурієнтів, які вступають не відразу після здобуття середньої освіти, а три роки після того, як закінчили школу. Основна мотивація ухвалення таких поправок, за словами авторів законопроекту, полягає в тому, щоб дати можливість школярам, які закінчили школу у 18 років, користуватися пільгами, адже такі особи за визначенням Цивільного кодексу, вже не категоризуються як діти і до ухвалення цього закону не могли користуватися такою пільгою.

Проте, засоби масової інформації поспішили з висновками – за закон лише проголосовано Верховною Радою, підписано Головою ВР і переданий на підпис Президенту, а тому наразі такі поправки не набрали чинності. Якщо ж поправки ухвалять найближчим часом, то 18-річні абітурієнти, які вже подали документи на вступ до ВНЗ, втратили свій шанс на пільгу цього року. Ті, які ще не писали заяв, отримають право на вступ поза конкурсом. Таке вибіркове застосування пільги дає ще один привід говорити про нерівний доступ до освіти для цієї пільгової категорії абітурієнтів, тому Громадянська мережа ОПОРА закликає Президента зачекати з підписанням відповідних змін до Закону та затвердити поправки після закінчення вступної кампанії-2012, або разом з підписанням пояснити такий вибірковий підхід та вибачитися перед тими абітурієнтами, які цього року вже втратили шанси на позаконкурсний вступ.

ОТЗЫВЫ: (отзывы содержащие нецензурную лексику и рекламного характера будут удаляться! Спасибо за понимание.)
Новинка раздела
Мучители Макар провели ночь накануне убийства с другой девушкой

В Николаеве Центральный районный суд провёл опрос  Анастасии Жицкой, которая провела ночь с 8 по 9 марта с подсудимыми Евгением Краснощеком и Максимом Присяжнюком. В этой же квартире на следующую ночь с 9 на 10 марта насиловали и убивали Оксану Макар.

Жицкая является подругой Краснощека, которая после работы 8 марта пошла гулять с ним и Присяжнюком. Поскольку живет девушка в отдаленном Корабельном районе города, парни предложили...


Громадянська мережа ОПОРА роз

Минулого тижня наробила шуму інформація про те, що діти шахтарів отримали пільги при вступі до вищих навчальних закладів. Громадянська мережа ОПОРА пояснює суть поправок, ухвалених до ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці».

19 червня 2012 року Верховна Рада прийняла за основу Закон України про внесення змін до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” щодо особливості здобуття...